Instalacje wodno-kanalizacyjne

Instalację zimnej i ciepłej wody, cyrkulacji oraz instalacja kanalizacji

Instalacje Wod-Kan

Instalację zimnej i ciepłej wody, cyrkulacji oraz instalacja kanalizacji

Pod pojęciem instalacji wodno – kanalizacyjnych rozumie się instalację zimnej i ciepłej wody, cyrkulacji oraz instalacji kanalizacji. Standardowa instalacja składa się z przewodów (rur) oraz łączników, a także uchwytów, izolacji wraz z urządzeniami np. zaworami, stelażami pod przybory, etc.

Wykonanie instalacji, która będzie służyła nam przez lata wymaga w dużej mierze praktyki oraz zastosowania materiałów wysokiej jakości. Najczęstszym przykładem awarii instalacji wodnych są nieszczelności, które pomimo wykonanej próby szczelności mogą wystąpić nawet po kilku latach od wykonania prac.

Zastosowanie odpowiednich rur i złączek

Minimalizowanie ryzyka rozszczelnienia

Zastosowanie odpowiednich rur i złączek

Dlatego tak ważne jest zastosowanie rur i złączek zbudowanych w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko rozszczelnienia. Doskonałym przykładem są tutaj rury PEX ze złączkami mosiężnymi, których połączenie nie wymaga zastosowania uszczelek (o-ringów). Na tym nie warto oszczędzać, naprawa nieszczelności ujawnionej np. w posadzce może drogo kosztować. Do budowy instalacji polecamy system o podwyższonej grubości ścianki (np. dla średnicy PEX 16 zamiast 2,0 mm jest to 2,2 mm) firmy TECEflex. Dzięki podejściu producenta oraz nieustannie zwiększającej się popularności systemu TECEflex różnica cenowa w stosunku do standardowego systemu PEX z uszczelkami jest niewielka.

Zastosowanie zmiękczacza wody

Zabezpieczenie naszej instalacji

Zastosowanie zmiękczacza wody

Kolejnym krokiem do zabezpieczenia naszej instalacji przed awarią jest zastosowanie zmiękczacza wody.

  • Twarda woda powoduje powstawanie osadów wewnątrz rur, na bateriach, szybach kabin prysznicowych wpływających na ich nieestetyczny wygląd i szybsze zużycie.
  • Dzięki zastosowaniu zmiękczacza nie mamy powyższych problemów, herbata, kawa i potrawy są smaczniejsze, zużywamy mniej detergentów i mydła, a do zmywarki nie trzeba używać już soli zmiękczającej.